Ką reikėtų žinoti prieš vedant vaiką pas psichologą

Nors vaikai dažnai kelia tėveliams daug klausimų, jų elgesys gali būti nenuspėjamas, tačiau išties retas kreipiasi į specialistus, kurių darbas įvertinti vaiko psichinę būklę. Iki šiol gana gaju manyti, kad psichologo paslaugos reikalingos tik suaugusiems asmenims. Toks požiūris nėra teisingas. Vaikų psichologas gali padėti vaikui susitvarkyti su problemomis, kurios slypi viduje ir svarbiausia, kad problemos būtų išsprendžiamos kuo ankstesniame amžiuje. Tokiu atveju ateityje vaikas bus laimingas, žingeidus ir protingas.

Pirmiausia reikia pasikalbėti su vaiku. Jeigu matote, kad jis nenori su jumis bendrauti – tokiu atveju geriausia per prievartą ir neskatinti to daryti. Paprasčiausiai vaikai kur kas greičiau susierzina nei suaugę asmenys ir bandydami kalbėti su juo tada, kai jis to nenori – galite net ir sugadinti santykius.

Taip pat siūlome nepamiršit, kad gana daug naudingos info gali duoti pedagogai. Geriausia pasikalbėti su jais – ką daryti ir tuo pačiu suprasti – kaip vaikas elgiasi mokykloje arba kitoje ugdymo įstaigoj. Tai gali suteikti daug naudingos info ne tik tėveliams, tačiau taip pat ir specialistui, kuris teikia psichologo paslaugas.

Kai kuriais atvejais vaikų psichologas prašo, kad tėveliai dalyvautų kartu su vaikučiais. Paprasčiausiai pokalbių metu dažnai matoma, kad vaikų bėdos kyla iš tėvelių, o jie paprasčiausiai net nesupranta, kad yra to dalis. Žinoma, nereikia pergyventi, niekas nuo to neapsaugo ir tai tikrai nereiškia, kad tėveliai yra blogi. Tikrai ne. Tik tėveliai turi suprasti tai, ką jiems sako specialistas, kadangi daugeliu atveju keistis reikia ne vaikui, tačiau suaugusiems, kurie jį supa.

Galiausiai skirkite laiko gero specialisto paieškoms, kadangi tai garantuoja, kad pokalbis bus našus.

Jeigu Jums jau atrodo, kad vaikų psichologas būtų naudingas – tokiu atveju jokiu būdu nelaukite, o kuo greičiau su juo bendradarbiaukite, kad vaikas galėtų vėl gerai jaustis. Žinoma, reikia įvertinti ir vaiko poreikius su juo bendrauti, tačiau kai kuriais atvejais reikia daryti tai, kas teisinga, o ne ko nori mažasis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.